Eine braune Isolierbox aus Biokunststoff mit frischem Fisch und Eis

OCENĚNÍ OCEAN’S CALLING AWARD ZA BOX SEAclic BOX BIO BASED

Novinky 29.06.2020

  1. Společnost
  2. Novinky
  3. Novinky 2020
  4. Ocenění Ocean’s Calling Award za box SEAclic box bio based

Bio verze boxu SEAclic od společnosti Storopack byla vyznamenána oceněním Ocean’s Calling Award projektu OceanWise, který podporuje organizace Sociedade Ponto Verde. Toto z kompostovatelného plastu vyrobené přepravní řešení pro ryby a další čerstvé potraviny, pomáhá díky environmentálně uvědomělému a uživatelsky příznivému designu bránit výskytu styrofoamu ve světových mořích. Další důležitou výhodou boxu SEAclic Bio Based je možnost průmyslového kompostování s potravinovým odpadem bez nutnosti předchozího čištění.

Výrobky z pěnového polystyrenu (EPS a XPS) jsou zdrojem znečištění Atlantického oceánu. Zcela poprvé několik zemí spojilo síly při práci na řešení a uvedlo OceanWise – tříletý program od ledna 2018 do prosince 2020 – s cílem navrhnout dlouhodobá opatření ke zmírnění dopadu EPS v severovýchodním Atlantiku. Projekt OceanWise tvoří 13 partnerů, od vládních organizací a operačních agentur po znalostní centra v pěti zemích. 

Ocenění Ocean’s Calling Award propaguje myšlenky a projekty, které hledají řešení, co se týče výroby, používání, sběru a recyklace obalů vyrobených z expandovaného a extrudovaného polystyrenu se zaměřením na dopad na konci jeho životnosti na životní prostředí obecně a obzvláště pak na mořské prostředí. 

Více informací najdete: www.oceanwise-project.eu

Eine braune Isolierbox aus Biokunststoff mit frischem Fisch und Eis

BOXY SEAclic

Zdroje šetřící obaly pro teplotně citlivé potraviny.

Více informací