Eine braune Isolierbox aus Biokunststoff mit frischem Fisch und Eis

ZDROJE ŠETŘÍCÍ OBALY PRO TEPLOTNĚ CITLIVÉ POTRAVINY

Tisková zpráva 04.03.2020

  1. Tisk
  2. Tiskové zprávy
  3. Zdroje šetřící obaly pro teplotně citlivé potraviny

SPOLEČNOST STOROPACK PŘEDSTAVUJE NOVÉ EKOLOGICKY EFEKTIVNÍ A FUNKČNÍ ŘEŠENÍ V PODOBĚ BOXŮ SEAclic

Metzingen, březen 2020. S novými boxy SEAclic určenými pro ryby a další čerstvé potraviny uvádí společnost Storopack, odborník na ochranné obaly, řadu přepravních řešení se zaměřením na environmentálně uvědomělý a uživatelsky příznivý design. Tyto přepravní boxy mají západkový mechanismus, takže žádné další upevnění není třeba. Šetří se tak zdroje a eliminuje odpad. Společnost Storopack nabízí svým zákazníkům široké produktové portfolio udržitelných modelů z různých materiálů: např. box SEAclic Box Ccycled se vyrábí z materiálu Styropor® Ccycled™ od společnosti BASF – EPS suroviny vznikající během inovativního procesu nazvaného ChemCycling™, v něž se recyklují smísené nebo kontaminované plasty. Další možností je box SEAclic Box Bio Based vyrobený z nového a kompostovatelného plastu, certifikovaného podle evropské normy EN 13432, který obsahuje velmi vysoký podíl obnovitelných surovin. Jednou z hlavních výhod této organické verze boxu SEAclic je možnost průmyslového kompostování s potravinovým odpadem bez nutnosti předchozího čištění. Takto z něj může vzniknout cenný kompost pro zemědělství, což důležitým způsobem přispívá k cirkulární ekonomice. Kromě těchto modelů boxů SEAclic z recyklovaného nebo biologického plastu si zákazníci mohou vybrat boxy z tradičního EPS, které může být kompletně recyklováno a přeměněno na nové ochranné obaly.

„Při vývoji nových boxů SEAclic jsme se podrobně zaměřili na potřeby našich zákazníků, kteří kladou velký důraz jak na udržitelná řešení, tak i na funkčnost obalů. Tento inovativní produkt splňuje přesně nejen tyto požadavky, ale také zaručuje vysokou kvalitu a vynikající obalové vlastnosti, které lidé od společnosti Storopack očekávají,” vysvětluje pan Charles Poisson, pracující na pozici ředitel vývoje a výzkumu v divizi Molding společnosti Storopack. Celé portfolio nových obalových řešení boxů SEAclic je dokonale uzpůsobeno přepravě teplotně citlivých produktů: boxy absorbují nárazy a zajišťují neporušenost chladicího řetězce. Další výhodou je lehký design a naplnění nařízení EU pro potravinové obaly.

Inovativní a uživatelsky příznivý design
Díky jejich jedinečné konstrukci – nejsou potřeba žádná lepidla ani upevňovací pásy – lze boxy SEAclic bezpečně uzavřít a optimálně umístit pro přepravu. Výhodou pro uživatele je také speciální tvar boxů, který umožňuje automatické plnění (např. rybami nebo masem). A co víc, hladký povrch základny zabraňuje otiskům a poškození přepravovaných potravin. Všechny modely boxů SEAclic jsou k dispozici v různých velikostech.

V listopadu 2019 bylo společnostem Storopack a BASF uděleno za boxy SEAclic Box Bio Based z materiálu Ecovio® francouzské ocenění „Oscar de l’Emballage” v kategorii „Průmyslové obaly”. Na nadcházejícím průmyslovém veletrhu CFIA ve francouzském městě Rennes pak společnost Storopack uvede organickou verzi tohoto inovativního přepravního řešení.