Ein Karton mit einem Bilderrahmen und Luftpolstern

FLEXIBILNÍ BALENÍ A OPTIMÁLNÍ OCHRANA

Novinky 30.05.2017

  1. Společnost
  2. Novinky
  3. Novinky 2017
  4. Flexibilní balení a optimální ochrana

NOVÁ FÓLIE AIRplus® WRAP SPOLEČNOSTI STOROPACK JAKO PROSTOROVĚ ÚSPORNÁ NÁHRADA KLASICKÉ FÓLIE SE VZDUCHOVÝMI POLŠTÁŘKY

Společnost Storopack, která se specializuje na ochranné obaly, má nyní díky fólii AIRplus® Wrap ve svém sortimentu prostorově úspornou náhradu za klasickou fólii se vzduchovými polštářky vyráběnou externě mimo balící pracoviště. Fólie AIRplus® Wrap je díky svému inovativnímu formátu obzvlášť vhodná k balení citlivých výrobků: Pružná a vlnitá struktura umožňuje obalit fólii těsně kolem baleného výrobku. Křehké a citlivé výrobky různých velikostí jsou pak ještě lépe chráněny před nárazy, škrábanci a poškozením. Dalším kladem je výroba „on demand“ (podle aktuální potřeby), protože vzduchové polštářky se nafukují podle potřeby přímo na balícím pracovišti. To je zásadní výhoda oproti fóliím s předem nafouknutými vzduchovými polštářky, které jsou dodávány na velkých rolích, a které při skladování zaberou mnoho místa a musí se na balící pracoviště průběžně dovážet.

Fólie AIRplus® Wrap se dá vyrobit na kompaktních strojích Storopack AIRplus® Mini a AIRplus® GTI a je nabízena ve dvou formátech: 400 x 175 milimetrů (fólie Wrap 19d) a 710 x 175 milimetrů (fólie Wrap 36d). Fólie se hodí především pro předem nebalené a křehké výrobky. Pro obalení baleného výrobku fólií stačí pouze pár manipulačních pohybů.

Nižší procesní a skladovací náklady
„Cílem vývoje fólie AIRplus® Wrap bylo umožnit ještě těsnější ovinutí baleného výrobku za účelem větší ochrany výrobků. Díky speciální vlnité struktuře se nám to podařilo. Fólie je zároveň důmyslnější alternativou pro obchodníky a výrobce, kteří ještě stále využívají fólii s již nafouknutými vzduchovými polštářky ve velkých rolích,“ říká Michael Spicker, produktový manažer AIR společnosti Storopack. „Kdo si totiž vyrobí vzduchové polštářky až na balícím pracovišti dle aktuální potřeby, sníží své procesní a skladovací náklady.“ Tím se fólie AIRplus® Wrap řadí do stávajícího portfolia produktů AIRplus® s fóliemi Void pro velké vzduchové polštáře k vyplnění prázdného prostoru, Cushion s menšími vzduchovými komůrkami pro fixaci a polstrování a Bubble s kruhovými vzduchovými komůrkami k obalení balených výrobků: Všechny fólie lze vyrobit přímo na balících pracovištích a dají se velmi jednoduše začlenit do každého balicího procesu.