Mehrere Menschen sind zu einem Gruppenfoto am Strand aufgestellt und halten einen Banner des Big Blue Ocean Cleanup.

SPOLEČNOST STOROPACK PODPORUJE NADACI BIG BLUE OCEAN CLEANUP

Novinky 02.11.2018

  1. Společnost
  2. Novinky
  3. Novinky 2018
  4. Společnost Storopack podporuje nadaci Big Blue Ocean Cleanup

Společnost Storopack podpořila nadaci Big Blue Ocean Cleanup úklidem pláže v Chapel St. Leonards v hrabství Lincolnshire, který se uskutečnil v pátek 21. září 2018. Akce byla zaměřena na odklizení odpadu z mikroplastů a malých plastových odpadků, které jsou škodlivé pro vodní organismy a oceán, z pláže.

Do této akce se zapojilo 15 dobrovolníků z různých závodů Storopack ve Spojeném království a jeden z německé centrály, k nimž se přidal marketingový manažer ze společnosti Woodway UK.

Společnost Storopack se nedávno stala sponzoringovým partnerem nadace Big Blue Ocean Cleanup. Nezisková organizace Big Blue Ocean Cleanup aktivně zvyšuje povědomí o neutěšeném stavu světových oceánů prostřednictvím úklidů pláží a pobřeží, vzdělávacích programů a poskytování aktuálních zevrubných informací svým partnerům a veřejnosti.

Reakce zaměstnanců, kteří se chtěli zapojit, byla pozitivní a společnost Storopack potěšilo, že úklidová akce měla v daný den velký úspěch. Generální ředitel Richard Pulfrey řekl: „Velice nás těší, že můžeme být partnerem nadace Big Blue Ocean Cleanup. Naším hlavním cílem bylo sbírat mikroplasty a malé plastové části.
Tyto malé plastové úlomky se z řady zdrojů dostávají do přírodních ekosystémů a znečišťují životní prostředí. Byli jsme překvapeni širokou škálou odpadků, mezi nimiž byly i vyhozené grily. Jsme hrdí na to, že jsme přispěli k úklidu na této obrovské pláži. Nadace Big Blue Ocean Cleanup jde ruku v ruce s naším vlastním cílem podporovat cyklické hospodaření a nabádat k používání recyklovaných plastových produktů a k odpovědné recyklaci.“

Díky lokalitě pláže v hrabství Lincolnshire se při úklidové akci mohli setkat zaměstnanci z obou závodů ve Spojeném království, z centrály v Sheffieldu a z výrobního závodu na sypké polstrování Brackley Loose Fill. Bouře Ali již naštěstí přešla a tým měl vynikající počasí. Po úklidu měl tým čas vyhodnotit úspěšnost akce při obědě v nově otevřené Severomořské observatoři a zjistit více informací o tom, jak nadace Big Blue Ocean Cleanup funguje.

Organice Big Blue Ocean Cleanup se spojila s místním zastupitelstvem, které ocenilo ekologickou akci, při níž byly odklizeny nahromaděné mikroplasty, mořský odpad a běžné odpadky na pláži. Veškeré odpad, který byl v tento den sesbírán, byl dodán do místních recyklačních služeb.

Více informací se dozvíte na adrese: www.bigblueoceancleanup.org.

VIDEO

Am Strand sind zwei Strand Flaggen des Big Blue Ocean Cleanup Projekts.
Mehrere Menschen sind zu einem Gruppenfoto am Strand aufgestellt und halten einen Banner des Big Blue Ocean Cleanup.
Am Strand sind mehrere Leute, die am Strand aufräumen.
Eine Person entsorgt Müll in einen Beutel.