NOVÝ CERTIFIKÁT RecyClass POTVRZUJE POUŽITÍ 100 % RECYKLOVANÉHO MATERIÁLU VE FÓLIÍCH AIRplus® 100% Recycled

Certifikát RecyClass potvrzuje použití 100 % recyklovaného materiálu ve fóliích AIRplus® 100% Recycled od společnosti Storopack

Metzingen, září 2023 Naše vzduchové polštáře AIRplus® 100% Recycled mají nyní certifikaci RecyClass. Certifikát potvrzuje použití 100 % recyklovaného plastu v celé produktové řadě fólií AIRplus® 100% Recycled. Jsme tak jedním z prvních výrobců, kteří dosáhli tohoto vysokého standardu na trhu. Certifikát je uznáván v celé Evropě pro všechny systémy EPR („Extended Producer Responsibility – rozšířená odpovědnost výrobce"). Se vzduchovými polštáři AIRplus® 100% Recycled plně podporujeme oběhové hospodářství, dodržujeme evropské předpisy pro plasty a pomáháme předcházet negativním dopadům plastového odpadu na životní prostředí. Fólie poskytuje stejně vynikající ochranné vlastnosti jako běžné vzduchové polštáře vyrobené z primárních surovin. Je proto ideální pro společnosti, které se zaměřují jak na vysoce kvalitní ochranné obaly pro své vlastní výrobky, tak na udržitelnost.

Organizace RecyClass certifikuje hodnotový řetězec společnosti Storopack
Před certifikací byl celý hodnotový řetězec auditován organizací RecyClass. Certifikát dokazuje, že v celém procesu od surovin přes výrobu až po prodej finálních vzduchových polštářů jsou použity materiály ze 100 % recyklovaného plastu. To zvyšuje transparentnost a důvěru zákazníků ve fólii AIRplus® 100% Recycled.
Ve srovnání s fólií bez obsahu recyklovaného materiálu se během celého životního cyklu emise skleníkových plynů sníží o 30 % a spotřeba vody o 57 %. Fólii AIRplus® 100% Recycled lze také několikrát recyklovat a po použití by měla být zařazena do recyklačního cyklu.