VÍCE UDRŽITELNOSTI PRO VZDUCHOVÉ POLŠTÁŘE

Novinky 02.01.2024

  1. Společnost
  2. Novinky
  3. Více udržitelnosti pro vzduchové polštáře

Nová folie pro systém vzduchových polštářů AIRmove² od společnosti Storopack je z 50 % tvořena recyklovaným materiálem

Společnost Storopack přidává do svého portfolia folií pro systém vzduchových polštářů AIRmove² ještě udržitelnější variantu: výplňová folie AIRmove² 50% Recycled je z 50 % tvořena recyklovaným materiálem a je vhodná pro výrobu vzduchových polštářů typu Void S. Tato folie během svého životního cyklu využívá méně zdrojů a lze ji plně recyklovat. Se vzduchovými polštáři o rozměrech 200 x 120 milimetrů lze optimálně vyplnit mezery a přepravované zboží je v krabici dokonale chráněno. Systém vzduchových polštářů AIRmove² je vhodný zejména pro výrobce elektrických a domácích spotřebičů nebo pro elektronické obchodníky, kteří chtějí dokonale ochránit své výrobky v přepravním kartonu.

Úspora 30 procent emisí CO2
Při vývoji folie AIRmove² 50% Recycled se společnost Storopack, odborník na ochranné obaly, zaměřila na výrobu folie, která šetří zdroje. Výsledek: při výrobě této folie vzniká o 30 % méně CO2 ve srovnání se standardní folií AIRmove². Spotřebovává se také o 40 % méně vody a o 39 % méně fosilních zdrojů. Tloušťka materiálu byla snížena na 20 mikronů, což zajišťuje stejně kvalitní výsledek při menším dopadu na životní prostředí. Tato nová verze folie AIRmove² byla navržena tak, aby kombinovala dva požadavky z hlediska udržitelnosti: snížení množství materiálu uvnitř krabice a zvýšení recyklovaného obsahu. Pro společnosti je výhodou také větší délka role: jedna role obsahuje 435 metrů folie.

Vysoce výkonný systém vzduchových polštářů
Systém vzduchových polštářů AIRmove² je ideálním řešením při výrobě vzduchových polštářů pro až 500 zásilek denně. Výkon je přibližně 10 metrů nafouknuté folie za minutu. Mimořádně kompaktní a lehký stroj lze snadno integrovat do stávajících balicích procesů a lze jej použít jako stolní jednotku nebo namontovat na stěnu. Vzduchové polštáře lze pohodlně a ergonomicky vyrábět pomocí ručního tlačítka nebo nožního pedálu.
 

Eine kompakte graue Maschine befüllt Luftpolsterfolie mit Luft

AIRmove²

Ideální pro menší až střední využití.

Více informací