Eine weiße Mauer mit blauem Storopack Logo

O NÁS

 1. Společnost
 2. O nás

RODINNÝ PODNIK ZNAMENÁ KOMBINACI TRADICE A INOVACE.

Společnost Storopack je specialistou na ochranné obaly a technicky tvarované díly. Protože jsme globální, rodinný podnik, hrají klíčovou roli ve všem, co děláme, tradice a inovace. Naším cílem je zákazníkům nabízet perfektní ochranné obaly a dlouhodobě je podporovat – to je myšlenka, která utváří naše každodenní činnosti.

Společnost Storopack, založená v roce 1874 jako rodinná společnost, působí od roku 1959 pod názvem Storopack Hans Reichenecker GmbH a má sídlo v německém Metzingenu. Společnost tvoří dvě divize: divize Molding vyrábí ochranné obaly na míru a technicky tvarované díly z pěnového polystyrenu pro různá odvětví průmyslu.

Divize Packaging nabízí flexibilní ochranné obaly se vzduchovými polštáři, papírovými polštáři, obalovými systémy z PU pěny a sypané polstrovací materiály i jejich integraci do stávajících balicích procesů.

S certifikovanými výrobními závody a pobočkami po celém světě má společnost Storopack decentralizovanou strukturu a je vždy v blízkosti svých zákazníků. Na 68 pobočkách v 19 zemích světa pracuje 2 430 zaměstnanců a naše produkty jsou k dispozici ve více než 60 zemích. Jako globální, rodinná společnost jsme si vědomi naší odpovědnosti vůči společnosti a ekonomice, kterou si nechceme pouze uvědomovat, ale také ji aktivně utvářet. Základem našich činností jsou naše principy nazvané „Storopack Vision & Guidelines – Vize a směrnice společnosti Storopack“.

NAŠE DIVIZE MOLDING

Divize Molding vyrábí ochranné obaly na míru, obaly s regulací teploty a technicky tvarované díly z plastových hmot EPS, EPP, Neopor® a hybridního materiálu. Typické použití zahrnuje automobilový, farmaceutický a potravinářský průmysl. Používají se také jako obaly pro důležitá zařízení, informační a komunikační technologie, elektroniku, léky citlivé na teplotu a potraviny i v dalších průmyslových odvětvích.

V našem technologickém centru používáme nejmodernější technologii: prostřednictvím našeho oddělení na vývoj CAD, možností na konstrukci prototypů, prototypového centra s CNC frézou, naší testovací laboratoře se systémem na simulaci pádů a environmentální komorou na simulaci teplot vždy vytváříme, vyrábíme a testujeme naše produkty podle nejvyšších standardů. Naše divize Molding zastřešuje certifikované výrobní závody v Evropě a Číně.

NAŠE DIVIZE PACKAGING

Divize Packaging nabízí flexibilní ochranné obaly se vzduchovými polštáři (AIRplus®), papírovými polštáři (PAPERplus®), pěnovými obaly z PU (FOAMplus®) a sypané polstrovací materiály (PELASPAN® a PELASPAN® BIO). Komplexní analýza stávajícího balicího procesu, která bere v úvahu aspekty rychlosti a flexibility i ergonomiky, efektivity a výkonosti na balicí stanici (Working Comfort®), nám umožňuje poskytovat zákazníkům vybavení na základě jejich potřeb.

Ať se jedná o individuální balicí stanoviště nebo kompletní balicí linky, manuální, poloautomatické nebo plně automatické balicí systémy – naši techničtí odborníci vždy proces ochranného balení optimalizují tak, že můžeme zákazníkům vždy nabídnout optimální řešení. Divize Packaging je zastoupena pobočkami v Evropě, Severní Americe, Jižní Americe, Asii a Austrálii a výrobky jsou dostupné ve více než 40 zemích světa.

FAKTA A ČÍSLA

Všeobecně

 • Založeno v roce 1959 ve městě Affaltrach v blízkosti Heilbronnu
 • 2 430 zaměstnanců (v roce 2020)
 • Prodeje 500 milionů eur (v roce 2020)
 • 68 poboček v Austrálii, Belgii, Brazílii, Číně, Německu, Francii, Velké Británii, Hong Kong, Indii, Itálii, Japonsku, Kanadě, Švédsku, Švýcarsku, Španělsku, České republice, Turecku, USA

Dozorčí rada

 • Hans Reichenecker (předseda dozorčí rady)
 • Rudolf Bezler
 • Volker Stauch

Korporátní oddělení

 • Andreas Baumgarth (Chief Digital Officer)
 • Stefan Kleemann (Chief Financial Officer, Head of Corporate Controlling)
 • Astrid Winkeler (Head of Corporate Communications and Global Support Marketing)
 • Rainer Nawroth (Head of Corporate Human Resources)
 • Thomas Mühleisen (Head of Corporate IT)
 • Kaja-Maria Pfeiffer-Heuser (Head of Corporate Purchasing)
 • Dr. Klaus Falger (Head of Corporate SCIP)
 • Oliver Donth (Head of Corporate Services and Logistics)

Správní rada

 • Hermann Reichenecker (Chairman of the Management Board, prezident divize Packaging)
 • Verena Reichenecker (Chief Executive Officer, prezident divize Molding)

Storopack Česká republika, s.r.o.

K nádraží 519
664 59 Telnice
T +420 544 254 052

molding.cz@storopack.com