Ein Fernseher mit maßgeschneiderter Verpackung aus EPS

EPS AŽ ZE 100 % RECYKLOVANÉHO MATERIÁLU

Tisková zpráva 20.01.2020

  1. Tisk
  2. Tiskové zprávy
  3. Tiskové zprávy 2019
  4. EPS až ze 100 % recyklovaného materiálu

SPOLEČNOST STOROPACK PŘEDSTAVUJE MATERIÁL REPS, NOVOU RECYKLOVANOU SUROVINU NA VÝROBU OCHRANNÝCH OBALŮ

Metzingen, leden 2020. Společnost Storopack, odborník na ochranné obaly se sídlem v německém Metzingenu, přináší s materiálem rEPS naprostou novinku, co se týče kompletního uzavření recyklačního cyklu pro ochranné obaly z pěnového polystyrenu (EPS). Surovina rEPS je tvořena 100 % recyklovaného EPS nebo PS z použitého zboží – a ochranné obaly lze vyrábět až ze 100 % této suroviny.

Poměr k běžnému EPS (tj. podíl recyklovaného materiálu) lze upravit podle požadavků zákazníka týkajících se nákladů a vlastností materiálu.

rEPS takto představuje mimořádně atraktivní řešení pro společnosti, které chtějí svoje zboží přepravovat bezpečně, a zároveň je pro ně důležitá udržitelnost. Společnost Storopack uvede v rámci zákaznického projektu, který bude zahájen v první čtvrtletí roku 2020, zcela první ochranný obal zhotovený ze 100 % materiálu rEPS.

 

Vlastní produkce, od recyklovaného materiálu po ochranné obaly

Společnost Storopack vyrábějící ochranné obaly používá na výrobu rEPS nový výrobní proces. Je prvním výrobcem s plně integrovaným a patentovaným výrobním procesem pro tento nový materiál. Recyklace i výroba perlí rEPS se provádí výhradně ve vlastních prostorách společnosti.

Expandované plasty, obzvláště pěnový polystyren (EPS), patří mezi nejčastěji používané syntetické materiály. V prvé řadě je to díky jejich použití jako ochranné obaly pro domácí spotřebiče a spotřební elektroniku, kdy materiálové vlastnosti EPS nabízí řadu předností. Protože obaly mají často krátkou životnost, je nezbytné, aby byly shromažďovány a znovu ekologicky používány. A to je přesně ten případ, kdy přichází na řadu nový a inovativní materiál od společnosti Storopack.

Dokazuje nejen skutečnost, že pěnový polystyren lze plně recyklovat, ale že může být ze 100 % znovu použit k výrobě nových ochranných obalů, čímž se uzavře recyklační cyklus. „Hlavní výzvou při vývoji rEPS bylo vytvořit udržitelnější, ale účinnější cyklus pro ochranné obaly z EPS od sběru po lisování, a to při současném zachování klíčových vlastností konečného produktu. Díky mimořádné týmové práci jsme uspěli v obou ohledech,“ objasňuje pan Charles Poisson, pracující na pozici ředitel vývoje a výzkumu v divizi Molding společnosti Storopack.

Nyní je díky novému recyklovanému materiálu rEPS možné vyrábět ochranné obaly, které jsou ze 100 % recyklované.

 

Downloads