Eine schwarze Isolierbox mit Medikamenten

K PACIENTŮM PŘI SPRÁVNÉ TEPLOTĚ

Tisková zpráva 20.02.2019

  1. Tisk
  2. Tiskové zprávy
  3. Tiskové zprávy 2019
  4. K pacientům při správné teplotě

SPOLEČNOST STOROPACK PŘEDSTAVUJE NOVÁ ŘEŠENÍ S ŘÍZENOU TEPLOTOU URČENÁ PRO NEMOCNICE A ONKOLOGICKÁ CENTRA

Metzingen, únor 2019. Ať se jedná o antibiotika, cytostatické látky, infuze či jiné druhy léků, lékárny obvykle potřebují, aby se životně důležité, teplotně citlivé léky dostaly k pacientům rychle. Nemocnice a výrobci sterilních přípravků tak často čelí logistickým výzvám. Společnost Storopack, odborník na ochranné obaly, vyvinula dvě sektorově specifická řešení právě pro tyto situace: box Onco-System pro lékárny a laboratoře je určen k usnadnění přepravy cytostatických látek a infuzí z lékáren (kde jsou míchány) k pacientům na oddělení nebo v onkologických centrech. Box Clinic-System je určen nemocnicím a pro přepravu v rámci klinik.

Obě tato řešení zaručí, že se životně důležité léky dostanou k pacientům bezpečně a o správné teplotě. To je možné díky osvědčené technologii „phase change material (PCM)“ chladicích destiček z tvrdého plastu, jejichž rosný bod lze přesně upravit na požadované teplotní rozmezí. Boxy se těsně uzavírají a mají dodatečné těsnění, takže vždy zajistí spolehlivou ochranu před únikem. Tato systémová řešení jsou vyrobena z odolného EPP, mohou být tedy opakovaně používána, aniž by došlo ke ztrátě jejich čistého vzhledu. Díky hladkému povrchu materiálu a vyjímatelné vložce lze všechny součásti efektivně čistit. Rozměry boxů Onco-System jsou přizpůsobeny infuzním vakům, aby mohly ležet rovně. Předejde se tak poškození během přepravy, např. ohybům na vacích nebo na stanovených místech zlomů infuzních nástrojů.

Rychlá a jednoduchá aplikace
„Při léčbě pacientů s rakovinou je čas velmi důležitý a není zde prostor pro chyby,“ vysvětluje Olaf Neumann, produktový manažer oddělení Medical Europe ve společnosti Storopack. „Při tvorbě obou těchto sektorově specifických řešení jsme proto kladli důraz na jejich rychlé a snadné používání. Jsme nadšeni, že můžeme poskytnout zdravotnictví bezpečnou a spolehlivou metodu pro přepravu citlivých a životně důležitých léků.“ U obou řešení barevné skvrnky na povrchu boxů indikují jejich použití a obsah, takže například boxy pro cytostatické látky lze rozpoznat na první pohled. Chladicí destičky pro jakékoli teplotní rozmezí se konfigurují stejně, takže jejích používání a balení boxů je tak pro lékárníky a lékaře snadnější. A co víc, tato systémová řešení jsou tvořená malým počtem zkoordinovaných součástí, které lze používat opakovaně, a pokud je to třeba, mohou být kdykoli individuálně doobjednány. Pokud je třeba box nahradit, chladicí destičky a uzávěry lze nadále používat. Obě řešení, tedy Onco-System a Clinic-System, jsou nyní k dostání ve dvou velikostech: box Onco-System disponuje užitečným objemem buď 17 nebo 30 litrů, u boxu Clinic-System si lze vybrat mezi užitečným objemem buď 12 nebo 27 litrů.