Troje noviny na sobě

ROZŠÍŘENÍ AUTOMATIZOVANÝCH OBALOVÝCH ŘEŠENÍ

Tisková zpráva 18.01.2022

  1. Společnost
  2. Novinky
  3. Rozšíření automatizovaných obalových řešení

SPOLEČNOST STOROPACK, ODBORNÍK NA OCHRANNÉ OBALY, PODEPSALA DOHODU O PŘEVZETÍ VĚTŠINOVÉHO PODÍLU VE SVÉM PARTNEROVI PRO SPOLUPRÁCI, SPOLEČNOSTI OPITZ

Metzingen, leden 2022. Dne 27. října tohoto roku podepsala společnost Storopack, odborník na ochranné obaly, smlouvu o převzetí 74,9 % akcií společnosti OPITZ Packaging Systems GmbH (OPITZ). Společnosti OPITZ se sídlem v dolnosaském Düderode a Storopack spojily své síly již v lednu 2019 s cílem dosáhnout automatizovaných a efektivních procesů v oblasti obalové logistiky. 

Společnost OPITZ se může pochlubit dlouholetými zkušenostmi v oblasti zakázkového strojírenství a specializuje se na výrobu nejmodernějších automatizačních řešení pro balicí systémy. Znalosti společnosti OPITZ v oblasti automatizace balicích procesů dokonale ladí se zkušenostmi a odbornými znalostmi společnosti Storopack v oblasti řešení ochranných obalů. Produktová portfolia obou dvou společností společně pokrývají všechny aspekty automatizace balicích procesů.

Zákazníkům společnosti Storopack je nyní k dispozici celé spektrum služeb společnosti OPITZ. „Tato investice je významným krokem ke zvýšení produktivity procesů ochranných obalů našich zákazníků," vysvětluje pan Hermann Reichenecker, působící na pozici Chairman of the Management Board společnosti Storopack. Portfolio společnosti OPITZ zahrnuje zejména stroje na předskládání kartonů, stroje na zmenšování objemu kartonů, stroje na uzavírání kartonů pomocí papíru a samolepicí pásky, paletizátory a systémy pro automatizaci celého procesu balení. Řešení, která zahrnují roboty přesně pokládající základní produkty společnosti Storopack, jako jsou vzduchové polštáře AIRplus® a papírové polštáře PAPERplus®, jsou v současné době ve fázi vývoje. „Již během společného partnerství se ukázalo, že obě společnosti vyznávají mnoho stejných hodnot a mají společné porozumění, pokud jde o vysoké standardy kvality a silné zaměření na zákazníka. To představuje ideální základ do budoucna," dodává pan Hermann Reichenecker.

Společnost si ponechá název OPITZ Packaging Systems GmbH a rodina Opitzových v ní zůstane s podílem 25,1 %. Günther Opitz a jeho syn Tim Opitz budou jako jediní jednatelé nadále řídit obchodní aktivity rodinné společnosti. Aby bylo možné uspokojit prudký nárůst poptávky po produktech a řešeních značky OPITZ, plánuje se také výstavba nového závodu v Northeimu nedaleko Düderode.