Hnědý bioplastový izolační box

SNADNÉ KOMPOSTOVÁNÍ PŘÍMO NA MÍSTĚ

Tisková zpráva 02.09.2021

  1. Společnost
  2. Novinky
  3. Snadné kompostování přímo na místě

UDRŽITELNÉ ŘEŠENÍ PRO SUPERMARKETY: BOX SEAclic BOX BIO BASED SPOLEČNOSTI STOROPACK Z ŘADY PŘEPRAVNÍCH OBALŮ SE DÁ KOMPOSTOVAT SPOLU S POTRAVINOVÝM ODPADEM V KOMPOSTÉRU GreenGood NAINSTALOVANÉM PŘÍMO NA MÍSTĚ

Metzingen, září 2021. Nyní je udržitelná likvidace použitých přepravních obalů a odstraňování odpadu pro supermarkety a potravinářské podniky snazší než kdy předtím: Box SEAclic Box Bio Based společnosti Storopack se dá přímo na místě kompostovat spolu se zbytky ryb, masa nebo jiných potravin, a to bez nutnosti předchozího čištění. K tomu je třeba umístit do supermarketu nebo podniku kompostér GreenGood. Působení mikroorganismů, vzduchu a tepla přemění ochranný obal a potravinový odpad na půdu bohatou na živiny, a to bez zápachu, přičemž se až 90 procent materiálu odbourá za pouhých 24 hodin. Kompost lze shromažďovat a zužitkovat jako půdní hnojivo.

Box SEAclic Box Bio Based společnosti Storopack je vyroben z nového kompostovatelného plastu, certifikovaného podle evropské normy EN 13432, obsahuje velmi vysoké procento obnovitelných surovin. Box má z hlediska hygieny, izolace a ochrany během přepravy stejné pozitivní vlastnosti jako EPS. Inovativní ochranný obal na potraviny přispívá k cirkulární ekonomice a snižuje množství plastového odpadu. Za to také dostal již několik ocenění včetně ocenění za obaly Oscar za rok 2019 a ocenění Ocean’s Calling Award udělované v rámci projektu OceanWise, podporovaného organizací Sociedade Ponto Verde.

Výhodnější pro životní prostředí i pro peněženku
Pro supermarkety a potravinářské podniky může být nakládání s použitými přepravními obaly nákladným a komplikovaným procesem. Aby se totiž zabránilo vzniku patogenů a nepříjemného zápachu, měly by se znečištěné obaly na maso v ideálním případě vyčistit a poté skladovat v chlazeném stavu, dokud nebudou vyzvednuty. Kompostování potravinového odpadu v supermarketu v kompostéru GreenGood je hygienické (proces hygienizace) a zabraňuje vzniku zápachu (UV deodorizér). Dalším přínosem je to, že maloobchody a podniky nemusí zajišťovat chlazený prostor pro uskladnění použitých obalů, než budou vyzvednuty. Kompostování přímo na místě také snižuje množství přepravních jízd, protože obvykle stačí vyzvednout kompost jednou týdně. V případě zájmu odkazuje společnost Storopack své zákazníky na distributora kompostérů (www.oklininternational.com/dealers).

Robustní a uživatelsky přívětivý
Box SEAclic Box Bio Based byl navržen pro bezpečnou přepravu ryb a dalších čerstvých potravin. Absorbuje proto nárazy a zajišťuje neporušenost chladicího řetězce. Kromě toho, že má box SEAclic Box Bio Based společnosti Storopack nízkou hmotnost, aby se snížily přepravní náklady, vyznačuje se také uživatelsky přívětivým a environmentálně uvědomělým designem. Díky západkovému mechanismu lze přepravní box bezpečně uzavřít bez nutnosti použití lepicí či upevňovací pásky. Šetří se tak zdroje a eliminuje odpad.

 

René Jochum
Communication Consultants GmbH
Breitwiesenstr. 17
D-70565 Stuttgart
T +49 711 97893-35

storopack@cc-stuttgart.de