Ein Strang Luftpolsterfolie

VZDUCHOVÉ POLŠTÁŘE VYROBENÉ ZE 100 % RECYKLOVANÉHO MATERIÁLU

Tisková zpráva 27.01.2021

  1. Tisk
  2. Tiskové zprávy
  3. Vzduchové polštáře vyrobené ze 100 % recyklovaného materiálu

FÓLIE AIRplus® 100% RECYCLED JE NOVÝM MILNÍKEM NA POLI FLEXIBILNÍCH OCHRANNÝCH OBALŮ

Metzingen, leden 2021. Společnost Storopack, odborník na ochranné obaly, uvádí novou fólii pro vzduchové polštáře, která je vyrobena ze 100 % z recyklovaného materiálu. Značka Storopack je průkopníkem ve výrobě 100% recyklované fólie ze směsi odpadů od spotřebitelů i z průmyslu. Vzduchové polštáře AIRplus® 100% Recycled nabízí stejně vynikající a odolné ochranné vlastnosti, jako běžné vzduchové polštáře. Toto řešení je tak ideální pro společnosti, které si cenní vysoce kvalitních ochranných obalů zabezpečujících jejich výrobky i udržitelnost. Nižší spotřeba materiálu vzduchových polštářů ve srovnání s ostatními výrobky může také šetřit náklady. Vzduchové polštáře AIRplus® 100% Recycled jsou recyklovatelné a po použití by měly být přidány do recyklačního cyklu.

Výsledkem jsou o 30 menší emise skleníkových plynů během výroby ve srovnání s fóliemi vzduchových polštářů vyráběnými z panenského materiálu. Vzhledem k nízké hmotnosti vzduchových polštářů jsou sníženy také emise CO2 v celém logistickém řetězci ve srovnání s alternativními materiály. Používání recyklovaného materiálu šetří také fosilní zdroje.

Společnost Storopack se zavazuje ke zlepšování cirkulární ekonomiky

Se vzduchovými polštáři AIRplus® 100% Recycled rozšiřuje společnost Storopack svoje produktové portfolio flexibilních ochranných obalů vyrobených ze 100 % recyklovaného materiálu. Kromě nové folie pro vzduchové polštáře jsou i papírové polštáře PAPERplus® a sypké polstrování PELASPAN® vyrobené kompletně z recyklovaných surovin. I spousta dalších výrobků již obsahuje významné procento recyklovaného nebo obnovitelného materiálu.

„Vzduchové polštáře AIRplus® 100% Recycled dokonale zapadají do naší strategie udržitelnosti. Pomáhají nám dosáhnout našeho cíle v udržitelnosti, a tím je vyrábět do roku 2025 minimálně 50 procent našich interně produkovaných ochranných obalů z recyklovaných nebo obnovitelných surovin. Neustále proto pracujeme na zlepšování recyklační infrastruktury a celkového výrobního procesu,“ říká paní Vicentina Pereira, produktová manažerka pro AIR & Loose Fill ve společnosti Storopack. Svými aktivitami v Alliance to End Plastic Waste (Aliance pro skoncování s plastovým odpadem) a iniciativě CEFLEX společnost Storopack usiluje také o zlepšení celosvětové cirkulární ekonomiky.