EKOLOGICKÉ, KOMPOSTOVATELNÉ OBALY

Tisková zpráva 29.08.2022

  1. Tisk
  2. Tiskové zprávy
  3. Ekologické, kompostovatelné obaly

DO PRODUKTOVÉHO PORTFOLIA SPOLEČNOSTI STOROPACK BYLA PŘIDÁNA FÓLIE AIRPLUS® BIO HOME COMPOSTABLE.

Metzingen, srpen 2022. Nová fólie na vzduchové polštáře společnosti Storopack, AIRplus® BIO Home Compostable, zvyšuje zaměření na udržitelnost, protože splňuje definice bioplastů: je částečně na biologické bázi, využívá přírodní a obnovitelný zdroj škrob a je kompostovatelná v domácnostech. Tyto mimořádně lehké vzduchové polštáře nejen snižují přepravní hmotnost, ale také snižují množství plastového odpadu tím, že používají uzavřený přírodní cyklus. Fólie má certifikát TÜV Austria pro domácí kompostování a může být ukládána spolu s biologickým odpadem na domácí komposty. Podle evropské normy ČSN EN 13432, na níž je certifikace založena, se nejméně 90 % fólie rozloží do 365 dnů na přírodní zdroje a nezůstanou po ní žádné plasty ani toxické materiály. V závislosti na teplotě a mikrokultuře v kompostu mikrobi a teplo plně přemění i zbývajících 10 % na oxid uhličitý, vodu a biomasu. Certifikace zaručuje, že výsledná biomasa je šetrná k rostlinám i červům. Vzduchové polštáře vyrobené z inovativní organické fólie mají vynikající obalové vlastnosti a jsou určeny ke spolehlivé ochraně lehkého až středně těžkého přepravovaného zboží.

Zaměření na udržitelnost 
„Naším cílem pro rok 2025 je získávat alespoň 50 % surovin z recyklovaných nebo obnovitelných zdrojů. Naše nová kompostovatelná fólie AIRplus® Bio Home Compostable nás k tomuto cíli přibližuje o další krok,” vysvětluje paní Vicentina Pereira, produktová manažerka oddělení AIR and LOOSE FILL ve společnosti Storopack. V roce 2021 již společnost vyráběla 33 % svých interních produktů z obnovitelných a recyklovaných materiálů. Společnost Storopack se také jasně distancuje od zavádějících etiket a plastových výrobků s oxo rozložitelnými přísadami, které nejsou kompostovatelné, ale pouze se rozpadají, aby se staly neviditelnými, a zanechávají po sobě mikroplasty. Odborník na ochranné obaly Storopack tento druh oxo rozložitelných materiálů zásadně nikdy nepoužívá.

Likvidace v domácím kompostu
Fólii lze jednoduše zlikvidovat v domácím kompostu na zahradě, kde ji mikroorganismy zcela rozloží a pomohou tak uzavřít přírodní cyklus. Eventuálně existují i jiné možnosti ukončení životnosti fólieAIRplus® Bio Home Compostable. V mnoha zemích a regionech ji lze vyhodit do kontejneru na bio odpad pro účely průmyslového kompostování. Likvidace však závisí na předpisech a normách v různých oblastech a obcích a v některých případech se stále vyvíjí. Příjemci obalu se mohou pomocí vytištěného QR kódu informovat o možnostech likvidace v jejich zemi.