RŮST SPOLEČNOSTI STOROPACK O 13 %

Tisková zpráva 20.07.2022

  1. Tisk
  2. Tiskové zprávy
  3. Růst společnosti Storopack o 13 %

SCHOPNOST DODÁVAT ZAJIŠŤUJE ÚSPĚCH V PODNIKÁNÍ

Metzingen, červenec 2022 Společnost Storopack, odborník na ochranné obaly, uzavřela rok 2021 s nárůstem tržeb. V loňském roce dosáhla skupina se sídlem v německém Metzingenu konsolidovaných celkových tržeb ve výši 564 milionů eur, což představuje meziroční nárůst o 64 milionů eur, tedy o 13 procent.

I ve druhém roce pandemie koronaviru vedla stále rostoucí poptávka v celosvětovém online maloobchodě k nárůstu prodeje. Odborník na obaly rovněž identifikoval zvýšenou poptávku v odvětví kapitálového zboží. 
Společnost Storopack dokázala udržet dodávky po celý rok, což vedlo k růstu tržeb. „Díky dlouhodobé spolupráci s našimi dodavateli a obezřetnému rozšiřování skladových zásob jsme byli schopni zajistit dodávky pro naše zákazníky za všech okolností," říká pan Hermann Reichenecker, výkonný ředitel společnosti Storopack. 

 

Zaměření na automatizaci a udržitelnost
Rozšiřování automatizovaných obalových řešení je pro společnost důležitým zaměřením. V říjnu 2021 společnost Storopack získala 74,9 % akcií společnosti OPITZ Packaging Systems GmbH. Odborné znalosti společnosti OPITZ v oblasti automatizace balicích procesů doplňují zkušenosti a odbornost společnosti Storopack v oblasti inovativních řešení ochranných obalů. 
„Tato investice je významným krokem ke zvýšení produktivity procesů ochranných obalů pro naše zákazníky," vysvětluje pan Hermann Reichenecker, výkonný ředitel společnosti Storopack. 

Kromě automatizace hraje při vývoji produktové řady klíčovou roli také udržitelnost. „Naším cílem je do roku 2025 zvýšit podíl interně vyráběných produktů z obnovitelných nebo recyklovaných materiálů na 50 %. Na konci roku 2021 jsme byli na 33 %," uvádí pan Charles Poisson, ředitel skupiny pro udržitelnost ve společnosti Storopack. 
Společnost Storopack uvedla v loňském roce nový produkt PAPERbubble®, což je inovativní a ekologická náhrada tradiční vzduchové bublinkové fólie. Výrobky PAPERbubble® značky Storopack jsou vyrobeny z obnovitelných surovin a lze je 100% recyklovat. 

Výrobce ochranných obalů rovněž podporuje oběhové hospodářství. Interně vyvinutá surovina rEPS umožňuje výrobu nových ochranných obalů pro domácí spotřebiče, obrazovky a další výrobky. Jedná se řešení vyrobené výhradně z recyklovaného materiálu. Odborník na ochranné obaly z německého Metzingenu tak plně uzavírá recyklační koloběh. 
Ve spolupráci s dalšími zpracovateli EPS ve sdružení ELIPSO zahájila společnost Storopack France projekt, jehož cílem je rozšířit kompletní recyklační koloběh o materiál shromážděný ve žlutých kontejnerech.