DÁVKOVAČ VODOU AKTIVOVANÉ PÁSKY

Tisková zpráva z 22/04/2024

  1. Tisk
  2. Tiskové zprávy
  3. Dávkovač vodou aktivované pásky

Praktický pomocník pro balicí stůl – dávkovač vodou aktivované pásky pro stanice COMFORT.PACK

Metzingen, březen 2024 – Společnost Storopack, odborník na ochranné obaly, uvádí na trh další praktické příslušenství pro balicí stanice, které umožní zvýšit efektivitu v rámci balicího procesu. Nový dávkovač vodou aktivované pásky (WAT) pro stanice COMFORT.PACK je integrovaný do povrchu balicího stolu. Přepravní kartony tak lze rychle a snadno posouvat po dávkovači a ergonomicky je zalepit. Společnost Storopack plánuje každou stanici COMFORT.PACK na základě individuálních požadavků zákazníka – dávkovač WAT je užitečným doplňkem pro efektivnější a ergonomičtější procesy. 

Přejet, složit – hotovo 

Pro vodou aktivovanou pásku je charakteristická bezpečná přilnavost, odolnost proti roztržení a prachu i její recyklovatelnost. S dávkovačem WAT integrovaným do stolu nabízí společnost Storopack pro tento lepicí přípravek optimální řešení. Ve srovnání s běžnými dávkovači vodou aktivované pásky, které jsou umístěné na povrchu balicího stolu, šetří řešení společnosti Storopack místo a současně zrychluje balicí proces. Dávkovač umožňuje také ergonomičtější postupy ve srovnání s modely umístěnými na stolech nebo ručními zařízeními: při lepení spodních klop kartonu pomocí pásky aktivované vodou. Není potřeba krabici zvedat, ale stačí ji jen posunout přes povrch dávkovače. Zařízení poté odřízne lepicí pásku, jejíž konec lehkým pohybem obsluha přitlačí na karton. V porovnání s běžnými zařízeními podobného typu umístěnými na stole tak zaměstnanci přicházejí do mnohem menšího kontaktu s lepidlem na pásce.

Flexibilní a dlouhodobější používání

Je zaručena také flexibilita balicího procesu, a to díky tomu, že dávkovač vodou aktivované pásky pro stanice COMFORT.PACK je vhodný pro všechny velikosti kartonů. Přístroj může také stisknutím tlačítka vyrobit pruhy lepicí pásky v požadované délce – ty lze snadno vyjmout a použít například k zalepení horní části kartonu. Společnost Storopack se při vývoji tohoto produktu zaměřila také na snadnou manipulaci: dávkovač pracuje s většími průmyslovými rolemi vodou aktivované pásky s vnějším průměrem až 400 mm a šířkou lepicí pásky 60 až 80 mm. Zásobník na vodu má objem tři litry. Obě tyto skutečnosti znamenají, že dávkovač lze používat déle než běžné stolní zařízení, aniž je potřeba roli vyměnit nebo doplnit vodu. Výměna role trvá jednu až dvě minuty. Čištění dávkovače WAT je rovněž rychlé díky dobré dostupnosti a nejsou k tomu potřeba žádné nástroje.
 

Kontakt pro tisk

René Jochum
Communication Consultants GmbH
Breitwiesenstr. 17
D-70565 Stuttgart
T +49 711 97893-35

storopack@cc-stuttgart.de